شرکت کاوش رایانه یزد در سال ۱۳۸۰ با هدف فعالیت در حوزه نرم افزار تأسیس گردید و در ادامه در زمینه تولید بسته های نرم افزاری متمرکز شد. این شرکت همواره تلاش نموده تا با طراحی نرم افزارهایی قوی و با استفاده آسان بر پایه تکنولوژی های جدید بخشی از نیازهای این صنعت را پوشش دهد و مفتخر است تاکنون با بهره مندی از پرسنل متخصص و مجرب گامهای بلندی در جهت توسعه صنعت نرم افزار بردارد.


این شرکت با انتخاب برند نویان و ثبت آن در مراجع رسمی, محصولات خود را با این نام معرفی و عرضه می نماید و با طراحی و تولید بیش از۲۰ بسته نرم افزاری و اجرای پروژه های بزرگ توانسته از پیشتازان این صنعت باشد.
بیش از ۲۰۰۰ مشتری این شرکت که در سطح کشور پراکنده اند بخشی از افتخارات نویان میباشد و گروه نرم افزاری نویان تعامل مفید و مستمر با مشتریان را پیش شرط توسعه و گامهای بلندتر می داند.
استراتژی این شرکت سرمایه گذاری در حوزه هایی از صنعت نرم افزار می باشد که به نیاز آن کمتر پاسخ داده شده و موجب کسب مزیت نسبی برای محصولات می گردد. در این راستا گروه نرم افزاری نویان از سال ۱۳۸۵ فعالیت در حوزه نرم افزارهای پزشکی را آغاز نموده و تاکنون محصولات متعددی را در این حوزه ارائه نموده است.
مجوزها:
مجوز فناوری از پارک علم و فناوری یزد
مجوز شورای عالی انفورماتیک کشور
مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور